۳۳ هزار تن پرتقال و نارنگی در کهگیلویه و بویراحمد تولید شد / ۱۸ دی ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مدرن۲۱ , به نقل از ایرنا : معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت:امسال ۳۳ هزار تن میوه پرتقال ونارنگی در این استان تولید شده که تاکنون ۷۵درصد از این میزان برداشت و روانه بازارهای مصرف شده است.

داریوش حصار روز یکشنبه ا اظهار داشت:امسال ۱۶ هزار تن نارنگی و ۱۷ هزار تن پرتقال در باغستان های کهگیلویه و بویراحمد تولید و بخش عمده ای از آن برداشت شده است.

وی بیان کرد: این میزان میوه در پنج هزار و ۳۰ هکتار باغ تولید و در مراحل پایانی برداشت است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۸۸۰ هکتار باغ پرتقال و ۴۲۰ هکتار نارنگی غیربارور در استان وجود دارد تاکید کرد: امید می رود میزان تولید میوه در آینده افزایش یابد.

حصار عنوان کرد: امسال همچنین ۳۹ هزار تن لیموترش از باغات مناطق مختلف این استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

وی افزود: سطح کل باغ های لیمو ترش در کهگیلویه و بویراحمد ۶ هزار هکتار بوده که از این میزان چهار هزار هکتار آن بارور است.

حصار تاکید کرد: توسعه باغستان های استان افزون بر تامین میوه مورد نیاز مردم استان و استان های مجاور باعث ایجاد اشتغال نیز شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد میزان سطح باغات استان را ۴۱ هزارو ۲۵۸ هکتار اعلام کرد و گفت: از این میزان ۳۲ هزارو ۱۳۳ هکتار آن بارور است.

تعداد بهره برداران شاعل در باغستان های کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۱۸ هزار نفر است.

سالیانه ۲۷۰ تا ۳۰۰ هزار تن انواع میوه شامل، سیب، مرکبات، میوه‌های تابستانه و سایر میوه‌ها در باغستان‌های این استان تولید می شود.

کهگیلویه و بویراحمد ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که ۸۰ هزار هکتار آن آبی است.

در مجموع سالیانه حدود یک میلیون تن محصول کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد تولید و روانه بازارهای مصرف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *