پانادیچ:‌ لیواکوویچ دروازه‌بانی با کلاس جهانی است / جام جهانی قطر

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مدرن۲۱ , به نقل از ایرنا : مربی اهل کرواسی تیم ملی فوتبال عمان گفت: لیواکوویچ یک دروازه‌بان با کلاس جهانی است که هر تیم برای موفقیت باید مثل او را داشته باشد.

تیم ملی فوتبال کرواسی عصر روز دوشنبه توانست در ضربات پنالتی ژاپن را از پیش رو بردارد تا یک گام دیگر به فینال نزدیک شود. نایب قهرمان دوره قبل جام جهانی امسال هم خودش را برای موفقیت در ضربات پنالتی آماده کرده اما پس از سال‌ها یک دروازه‌بان جدید پس از سوباشیچ وظیفه حفاظت از دروازه کروات‌ها را عهده دار بود؛ دومینیک لیواکوویچ.

این دروازه‌بان روز گذشته مقابل ژاپن با چند سیو زیبا کوکاستا را در بازی نگه داشت و در ضربات پنالتی هم سه سیو زیبا داشت تا نقش اصلی را در صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ایفا کند.

در همین راستا ایگور پانادیچ مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی عمان روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید:

وی در ابتدای صحبت‌هایش در مورد عملکرد تیم کرواسی مقابل ژاپن اظهار داشت: بازی خوبی را شاهد بودیم. ژاپن تیم خوبی بود اما کرواسی هم می‌توانست در ۹۰ دقیقه ببرد ولی بازی در نهایت به وقت‌های اضافه و پنالتی کشیده شد و تیم ما هم این بازی را برد.

مربی سابق دروازه‌بان‌های تیم پرسپولیس در مورد عملکرد درخشان لیواکوویچ درون دروازه تیم ملی کرواسی تاکید کرد: عملکرد او واقعا بی‌نقص بود و خوشحالیم که چنین دروازه‌بانی در تیم ملی داریم.

وی تاکید کرد: او دروازه‌بان خوبی است که هر فاکتوری را یک دروازه‌بان باید داشته باشد را او دارد. لیواکوویچ خیلی باهوش است و همچنین در بهترین باشگاه کرواسی نیز خودش را ثابت کرده است. از طرفی این تازه اولین جام جهانی او است. او تنها کسی است که شایستگی حضور در این جام را داشت و همانطور که دیدید تیم را به مرحله یک چهارم نهایی برد.

«بعد از دوران دنیل سوباشیچ خیلی‌ها بر این باور بودند که کرواسی درون دروازه به مشکل خواهد خورد اما این اتفاق رخ نداد.» پانادیچ در خصوص این گفته عنوان کرد: ما دروازه‌بان های خوبی داریم که سه تن از آماده‌ترین‌های آنها الان در تیم ملی هستند. لیواکوویچ هم که دیگر همه چیز را نشان داد.

وی در خصوص شانس موفقیت کرواسی در این جام جهانی تاکید کرد: کرواسی به عنوان نایب قهرمان دور قبلی پای به این مسابقات گذاشته است و تا الان هم بازی‌های با کیفیتی از خود به نماش گذاشته است. پس شانس بالایی دارد.

این مربی کروات در پاسخ به این پرسش که آیا کرواسی می‌تواند نایب قهرمانی دور قبلی را به قهرمانی تبدیل کند، گفت:‌ما بازی به بازی و بدون هیچ فشاری پیش می‌رویم. همه چیز در کنترل زلاتکو دالیچ است. او شرایط را می‌داند. همه بازیکنان با هم برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند و هر بازیکنی در زمین است بهترین نمایشش را خواهد داشت. از طرفی هیچ تیمی را هم دست کم نخواهند گرفت.

پانادیچ تاکید کرد: با این بازیکنان خوبی که داریم، شایسته حضور دوباره در فینال هستیم و این را بازیکنان نشان دادند. اگر نه باز هم خوشحال هستیم چرا که یک کشور کوچک و فروتن با آرزوها و هدف‌های بزرگ البته قوی هستیم.

تیم ملی کرواسی در مرحله یک چهارم نهایی باید با برزیل مصاف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *