هوش مصنوعی قربانیان سکته مغزی را بهبود می‌بخشد/ ۹ دی ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مدرن۲۱ , به نقل از خبرگزاری آنا : کارآزمایی‌ها نشان می‌دهد، قربانیان سکته مغزی به کمک فناوری هوش مصنوعی ۴۸ درصد بیشتر احتمال بهبودی کامل دارند.

هوش مصنوعی که به سرعت بخشیدن به تشخیص سکته مغزی کمک می‌کند، به سه برابر شدن میزان بهبودی بیمار نیز کمک کرده است.

این الگوی مبتنی بر هوش مصنوعی تاکنون در ۲۲ بیمارستان انگلیس برای کمک به ۱۰۰ هزار بیمار استفاده شده و با توجه به موفقیت آن، دولت اکنون می‌خواهد آن را به طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار دهد.

یافته‌های اولیه نشان می‌دهد که نرم‌افزار هوش مصنوعی مورد استفاده در بیمارستان‌های سرویس سلامت ملی انگلیس، ده‌ها هزار بیمار را از ناتوانی دائمی نجات داده است.

این فناوری که به پزشکان در تشخیص سریع بیماران سکته مغزی کمک می‌کند، تعداد افرادی که به زندگی عادی ادامه می دهند را سه برابر کرده است.

تجزیه و تحلیل اولیه داده‌ها که شامل بیش از ۱۰۰هزار بیمار مشکوک به سکته مغزی است، ادعا می‌کند نسبت کسانی که به کمک این فناوری تقریباً بهبود یافته‌اند از ۱۶ به ۴۸ درصد افزایش یافته است.

کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که این امر به تشخیص سریع‌تر و درمان سریع‌تر بستگی دارد و این موضوع بخش کلیدی بهبود بیماران سکته مغزی است.

اکنون برنامه‌هایی برای عرضه این فناوری که از الگوریتم‌های هوش مصنوعی استفاده و به پزشکان برای تفسیر اسکن‌های مغزی کمک می‌کند در سراسر کشور ارائه شده تا تعداد بیشتری از بیماران از عوارض سکته مغزی در امان باشند.

سرویس بهداشت انگلیس توضیح می‌دهد، با استفاده از این نرم افزار که به دقت پیش بینی می‌کند بیماران چه زمانی آماده ترک بیمارستان هستند، بحران انسداد بستری را حل می‌کند و سپس می‌توان خدمات مراقبت اجتماعی را از قبل در مورد تاریخ ترخیص بیماران برنامه‌ریزی کرد.

استیو بارکلی، وزیر بهداشت، گفت: فناوری شرکت انگلیسی Brainomax نشان داد که هوش مصنوعی پتانسیل تغییر وضعیت بیمارستان‌ها به بهترین شکل را دارد و به ارائه تشخیص‌های سریع‌تر و دقیق‌تر کمک می‌کند.

هر ساله حدود ۸۵ هزار نفر دچار سکته مغزی می‌شوند که برای همه آنها تشخیص سریع و درمان کلیدی برای بهبودی لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *