هشدار مکرون‌ نسبت به رکود اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۳

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مدرن۲۱ , به نقل از ایرنا : رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه سال ۲۰۲۳ سالی سخت خواهد بود، نسبت به رکود اقتصادی جهان در سال آتی میلادی هشدار داد.

امانوئل مکرون روز شنبه در پایان سفر خود به آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی TF۱ اظهار داشت: سال ۲۰۲۳ بدون شک با رکود اقتصادی جهان شناخته خواهد شد و از این رو لحظه‌ای دشوار در تاریخ ما خواهد بود.

وی با اظهار امیدواری برای بهبود شرایط در سال ۲۰۲۴، گفت: می‌دانم که روزهای سختی است و هزینه زیستن بر زندگی روزمره شما سنگینی می‌کند اما فرانسه در میان کشورهایی است که بهترین راهبرد را اجرا می‌کنند. ما همچنان ادامه خواهیم داد و این شوک را جذب می‌کنیم.

رئیس جمهور فرانسه ادامه داد: هم اینک باید از طریق اجرای اصلاحات در حوزه کار، آموزش، بهداشت و بازنشستگی، خود را احیا کنیم تا قوی‌تر شویم.

مکرون: بیشتر کار کنید

مکرون با تاکید بر اینکه بیشتر کار کردن یگانه اهرم فرانسه برای رویارویی با نیازهای مالی گسترده‌ای است که سیستم پرداخت به موقع را در معرض خطر قرار می‌دهد، اجرای اصلاحات بازنشستگی در این کشور را ضروری ارزیابی کرد.

وی اضافه کرد: ما باید این اصلاح را انجام دهیم، چراکه اگر این کار را نکنیم، سیستم پرداخت بازنشستگی را به خطر می‌اندازیم.

رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد: همه مطالعات جدی نشان می‌دهد که نیازهای مالی بسیار زیاد است و در سال‌های آینده افزایش خواهد یافت؛ بنابراین تنها اهرمی که داریم این است که بیشتر کار کنیم.

قطعی احتمالی برق در زمستان

مکرون ضمن اطمینان بخشیدن به فرانسویان مبنی بر شرایط پایدار برق در این کشور، خواستار مسئولیت‌پذیری مردم کشورش در مصرف انرژی شد.

وی همچنین با تبیین فرایند قطعی برق به عنوان یک راهبرد برای کاهش فشار روی شبکه، گفت: اگر هوا معتدل باشد و فرانسوی‌ها مصرف برق خود را کاهش دهند، می‌توان از این راه‌حل اجتناب کرد.

مکرون تاکید کرد: چند هفته آینده به ما بستگی دارد و از فرانسوی‌ها می‌خواهیم که وحشت نکنند و در عوض مسئولیت نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *