سقوط محبوبیت دموکرات‌ها در چندقدمی انتخابات کنگره / ۱۵ آبان ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مدرن۲۱ , به نقل از ایرنا : با نگاهی به آخرین نظرسنجی‌های انجام شده «گالوپ»، «پیو»، «سی‌ان‌ان»، «رویترز»، «سی‌بی‌اس» و «فاکس نیوز» می‌توان به کاهش چشمگیر محبوبیت دموکرات‌ها در آستانه انتخابات میان دوره‌ای کنگره پی‌برد؛ محبوبیتی از که از ۵۵ درصد به کمتر از ۴۰ درصد تنزل یافته‌ است.

انتخابات میان‌دوره ای آمریکا هشتم نوامبر (۱۷ آبان ماه) برگزاری می‌شود تا سرانجام سرنوشت ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا و ۳۴ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا را مشخص شود. این انتخابات در فضایی برگزار می‌شودک عملکرد ضعیف دولت بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، آینده حزب دموکرات را دستک در این انتخابات به خطر انداخته‌ است.

به نگاهی به نتایج نظرسنجی‌های اخیر، این واقعیت آشکار می‌شود که بایدن و طیف سیاسی حامی او در بدترین شرایط ممکن به سر می‌برند و محبوبیت آنها به نازل‌ترین سطح در بازه زمانی ژانویه ۲۰۲۱ یعنی ورود به کاخ سفید تا کنون رسیده‌است؛ محبوبیتی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد.
گالوپ: رضایت ۴۰ درصدی بایدن و ۲۱ درصدی کنگره

نتایج نظرسنجی موسسه «گالوپ» که سه‌شنبه اول نوامبر (۱۱ آبان) منتشر شد نشان می‌داد که فضای سیاسی برای انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ به نفع حزب جمهوری‌خواه است و میزان رضایت از عملکرد رئیس‌جمهور و کنگره آمریکا به پایین‌ترین حد در تاریخ به ترتیب به ۴۰ و ۲۱ درصد رسیده‌ است.

گالوپ توضیح داد حزب رئیس‌جمهور به طورمعمول در انتخابات‌های میان دوره‌ای وقتی میزان رضایت از عملکرد وی زیر ۵۰ درصد بوده و زمانی که میزان رضایت از عملکرد کنگره ۳۵ درصد یا کمتر از آن بوده، کرسی‌ها را از دست داده است. این موسسه افکارسنجی همچنین اضافه کرد که انتخابات میان‌دوره‌ای در ایالات متحده معمولا به نفع حزبی تمام می‌شود که در قدرت نیست.

بر پایه این نظرسنجی، امسال پایین ترین سطح رضایت از نحوه پیش رفتن اوضاع در زمان انتخابات میان دوره‌ای است. در حالی ۱۷ درصد از آمریکایی‌هایی از وضعیت رضایت دارند که باز هم ۵ درصد کمتر از پایین‌ترین سطح قبلی یعنی ۲۲ درصد در سال ۲۰۱۰ است.

پیو؛ رقابت تنگاتنگ دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان

موسسه افکارسنجی «پیو» ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر) انتشار داد؛ نتایجی متفاوت از دیگر یافته‌ها و نظرسنجی‌ها و به نفع دموکرات ها بود و نشان می‌داد ۴۱ درصد به دموکرات ها و ۴۰ درصد جمهوری‌خواهان رای خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *