تولید تخم مرغ در کردستان به هفت هزار تن در سال افزایش یافت/ ۹ دی ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مدرن۲۱ , به نقل از ایرنا : مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تولید تخم مرغ در استان با اجرای ۲ طرح تولیدی به هفت هزار و ۲۰۰ تن افزایش یافت.

سیدمادح حسامی روز جمعه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۳ درصد واحدهای مرغداری استان فعال است، اظهار کرد: هفت واحد مرغ تخمگذار هم در استان داریم که ظرفیت تولید سالانه آنها چهار هزار و ۴۰۰ تن است.

وی اضافه کرد: ۲ واحد تولید مرغ تخم گذار هم با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در استان در حال احداث است که ظرفیت تولید یکی از آنها ۷۰ هزار قطعه و واحد دیگر هم ۱۰۰ هزار قطعه است.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه ۲ واحد مذکور در شهرستان های سنندج و دیواندره واقع شده اند، افزود: با بهره‌برداری از این واحدها ظرفیت تولید سالانه تخم مرغ در استان به هفت هزار و ۲۰۰ تن افزایش می یابد.

حسامی با بیان اینکه بیشترین واحدهای تولید بخش طیور استان مربوط به تولید و پرورش مرغ است، یادآور شد: افزون براین ۱۱ واحد پرورش شترمرغ، بوقلمون و بلدرچین با ظرفیت سالانه ۵۰۰ تن در استان ایجاد شده است و هم اکنون فعال هستند.

۷۰۱ واحد مرغداری فعال در کردستان با ظرفیت بیش از ۱۴.۵ میلیون قطعه در دوره و حدود ۵۸ میلیون قطعه در سال با توان تولید ۱۱۰ هزار تن گوشت مرغ وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *