برف، کولاک و آبگرفتگی در ۱۶ استان کشور / ۳ دی ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مدرن۲۱ , به نقل از ایرنا : رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر، گفت: در سه روز اخیر بارش برف، کولاک و آبگرفتکی معابر، ۱۶ استان کشور را دربرگرفت که از این تعداد، استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، فارس، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان به خدمات امدادی نیاز داشتند.

به گزارش روز شنبهجمعیت هلال‌احمر، مهدی ولی‌پور در تشریح خدمات امدادی ارائه شده در سوانح جوی سه روز گذشته، افزود: از اول دی‌ تا ساعت هفت صبح امروز سوم دی، ۱۶ تیم عملیاتی شامل ۵۶ امدادگر و نجاتگر جمعیت در ۱۲ منطقه (٩ محور، یک شهر و ۲ روستا) به حادثه دیدگان امدادرسانی کردند.

وی اظهارداشت: در این مدت، امدادگران به ٢٨١ نفر امدادرسانی کردند و ۲۸ نفر دیگر به صورت اضطراری اسکان دادند؛ همچنین ۵۴ دستگاه خودرو از برف رهاسازی و هشت واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شد و برخی اقلام از جمله نایلون، پتو، برنج و کنسرو میان حادثه‌دیدگان توزیع شد.

مرکز مدیریت راه‌های کشور امروز شنبه سوم دی از بارش برف و باران در محورهای شمالی از جمله چالوس، هراز، فیروزکوه و آزادراه تهران- شمال خبر داد و اعلام‌ کرد: بارش برف و باران در جاده‌های ۲۰ استان دیگر از جمله کردستان، اردبیل، اصفهان، ایلام و فارس گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *